Cena veřejnosti BMIAA '2017

Vyhlášení vítězů

24. listopadu 2017 proběhlo předání cen BigMat´17 International Architecture Award (zkráceně BMIAA) v Palazzo Vecchio ve Florencii. Velkou cenu BMIAA v hodnotě 30 000 € získalo umělecké centrum FRAC Nord-Pas de Calais (Regionální soudobá umělecká sbírka) v Dunkirku ve Francii od společnosti Lacaton & Vassal. Za účasti architektů ze 7 evropských zemí, členů mezinárodní skupiny porotců a společností tvořících skupinu BigMat byli odhaleni i vítězové jednotlivých kategorií. Celkem čtrnáct cen předala porota během slavnostního večera.

Za Českou republiku získali národní cenu A69 Architekti za prototyp domu v Posázaví. Čestné uznání pro mladé architekty bylo uděleno dalšímu českému architektonickému studiu H3t Architekti za Černý létající dům.

Přehled všech výherců naleznete v tiskové zprávě.

O BMIAA

Tato mezinárodní cena za architekturu vznikla ve Španělsku v roce 2005 a po několika národních ročnících se rozšířila na mezinárodní úroveň a vysloužila si obrovskou účast. Každoročně se snaží odměnit a upoutat pozornost na architektonická díla, která významným způsobem přispěla k soudobé architektonické kultuře v zemích, ve kterých má BigMat své zastoupení (Brusel, Česká republika, Slovensko, Francie, Itálie, Portugalsko a Španělsko).

První mezinárodní ročník ceny se uskutečnil v roce 2013, vítězem se stal belgický architekt Xaveer de Geyter. Výsledky byly vyhlášeny v listopadu 2013 ve španělské Granadě.

Druhý ročník proběhl v roce 2015, vítězem byl španělský architekt Alberto Campo Baeza. Výsledky byly vyhlášeny v listopadu 2015 v německé metropoli Berlíně.

Do BMIAA se v roce 2017 přihlásilo téměř 900 předložených projektů ze 7 evropských zemí. Porota složená z mezinárodní skupiny odborníků (za Českou a Slovenskou republiku jí byla Henrieta Moravčíková) mezi nimi vybrala 87 projektů. Z nich mohla do 24. října 2017 široká veřejnost hlasovat pro své 3 oblíbené projekty. Díky těmto hlasům se do finále probojovalo 15 projektů, jejichž architekti byli pozváni na slavnostní předání cen do italské Florencie.

Výběr ze zúčastněných projektů

Nabízené služby

Zákaznický servis
Profesionální podpora
Rychlé cenové nabídky
Doručení na stavbu

Partneři